W świetlicy szkolnej w tygodniu poprzedzającym święto naszego miasta prowadzone były zajęcia, które poszerzały wiedzę dzieci na temat historii i życia mieszkańców Kołobrzegu. Uczniowie po lekcjach w swoim czasie wolnym aktywnie brali udział w przygotowaniach.

Podsumowaniem tych działań w dniu 16.03 był konkurs - Moje miasto Kołobrzeg. Przy licznej widowni dzieci uczęszczających do świetlicy uczestnicy walczyli o miano zwycięzcy. Dwie pierwsze rundy sprawdzały wiedzę historyczną jak i znajomość współczesnej historii. Kolejne zadania dotyczyły znajomość topografii miasta. Były również zadania sprawnościowe. Niektóre pytania szczególnie dla uczniów klas pierwszych okazywały się trudne, publiczność jednak była niezawodna i służyła pomocą, mimo, że sami nie zdobywali punktów. Ostateczne wyniki konkursu- I miejsce Weronika Reczek, II miejsce Maria Raducha, III miejsce Anna Adamowska, wyróżnienia Kyrylo Luneko, Oliwia Strzelczyk, Malwina Lebiedź. Nagrody dla uczestników otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kamera z Kołobrzegu.

Notatka i zdjęcia I.Jakubowska, K. Kamińska

unnamed-1.jpg
unnamed-2.jpg
unnamed-3.jpg
unnamed-4.jpg
unnamed-5.jpg
unnamed-6.jpg
unnamed-7.jpg
unnamed-8.jpg
unnamed.jpg