We wtorek 25.04 w świetlicy odbył się turniej ekologiczny dla klas I-III, który obejmował konkurencje wiedzy przyrodniczo-ekologicznej dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Miał on na celu kształtowanie postaw ekologicznych na miarę możliwości danych uczniów, rozbudzanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na ziemi oraz uświadomienie dzieciom wagi problemów ekologicznych.

Turniej przebiegał w trzech etapach. Uczestnicy turnieju odpowiadali ustnie na pytania związane z ekologią wybierane losowo, układali hasła o ochronie środowiska z rozsypani wyrazowej, wypełniali test wiedzy zaznaczając prawidłową odpowiedź.

W pierwszym etapie zwycięzcami byli:

  • I miejsce – Zuzanna Wiśniewska kl. Ib
  • II miejsce – Pola Kowalkiewicz kl. Ib
  • III miejsce – Mikołaj Trzosowski kl.Ib

W drugim etapie zwycięzcami byli:

  • I miejsce – Alina Franczuk kl II a
  • II miejsce - Sofia Studzińska kl.IIe
  • III miejsce – Wiktoria Jankowska kl.IIg

Wyniki trzeciego etapu były następujące:

  • I miejsce – Aurelia Wierzbicka kl.IIa
  • II miejsce – Dawid Cecot kl. IId
  • III miejsce – Magdalena Piotrowska kl.II e

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

 

1
2
3
4
5
6
7