Kontynuując cykl zajęć "Godzina z kulturą" do świetlicy w styczniu została zaproszona zaprzyjaźniona z naszą szkołą p. Alina Ankiewicz a w marcu mama naszego członka świetlicy p. Ilona Rybczyńska. Pani Alina przeczytała powieść autorstwa J. M. Barrie pt. "Piotruś Pan" a Pani Ilona baśń H. Ch. Andersena pt. "Słowik".

Ciekawa interpretacja Pani Aliny spowodowała, że dzieci z dużym zaciekawieniem śledziły losy głównego bohatera. Po wysłuchaniu powieści narysowały najbardziej ulubiony fragment przygód Piotrusia Pana. Pani Ilona również oczarowała wszystkich słuchaczy swoim pięknym przedstawieniem baśni. Odpowiedzi na zadawane przez p. Ilonę pytania świadczyły o tym, że dzieci z zainteresowaniem śledziły historię słowika. Młodzi słuchacze przenieśli swoje emocje na papier i powstały piękne prace plastyczne.

Wszystkie prace zostały umieszczone w "Kąciku czytelniczym". Na koniec obu spotkań dzieci wręczyły Paniom laurki z podziękowaniem za wspólnie mile spędzony czas.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17