Drukuj
Odsłony: 187

W piątek 2 lipca 2021r. w  Sali Koncertowej kołobrzeskiego Ratusza odbyło się wręczenie nagród w konkursie Kapitan HACKathON, którego celem było stworzenie inteligentnych rozwiązań wykorzystujących ogólnodostępne, otwarte dane z zasobów Miasta Kołobrzeg (Kołobrzeskie Otwarte Dane) i odpowiadających na potrzeby społeczne miasta, przedstawione w katalogu problemów i wyzwań miejskich.

Organizatorem wydarzenia, na zlecenie Urzędu Miasta Kołobrzeg, była Fundacja Architects PL, zaś  jej partnerem  Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wydarzenie to skierowane było do Studentów z całej Polski oraz Uczniów z kołobrzeskich szkół podstawowych i średnich.

Uczestnikami tego konkursu była drużyna „Programiści z Czwórki” utworzona przez uczniów naszej szkoły: Mikołaja Sudaka i Borysa Kowalewskiego z klasy 8a, Janka Wojciechowskiego i Franka Paszkiewicza z klasy 7c oraz Kornelii Skubisz  z klasy 6b i Pawła Mitury z  klasy 6a.  Opiekunami uczniów były panie Alina Rachańska i Anna Trott.

W kategorii: Prezentacja pomysłu „Programiści z Czwórki”  zdobyli I miejsce. Praca została wykonana w postaci strony WWW a temat, który ich zainspirował do jej wykonania to kołobrzeskie ścieżki rowerowe. Uczniowie w swojej pracy opisali istniejące ścieżki rowerowe (rodzaj nawierzchni, długość trasy, orientacyjny czas na jej pokonanie), nanieśli  na nie  stacje roweru miejskiego, liczne zabytki oraz ciekawe miejsca. Osoba poruszająca sie trasą rowerową po zeskanowaniu kodu QR przenosiłby się do strony internetowej, aby zapoznać się ze wszystkimi informacjami o niej.  Brawa dla wszystkich członków zespołu za ogromne zaangażowanie i kreatywność.

Rozdanie nagród
nasza_grupa