Trzymaj Formę! to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej.

Uczymy dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie. Wspólnie rozwijajmy zdrowe nawyki żywieniowe, zachęcamy domowników do wspólnych zakupów, aby razem decydowali o sposobie żywienia. W tym roku szkolnym na zajęciach zwracaliśmy uwagę na zagadnienia związane z odżywianiem. Uczniowie z sukcesami uczestniczyli w konkursach plastycznych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim - "Pokażę Wam jak zdrowo o siebie dbam", "Zdrowe smaczne,kolorowe-kupuję produkty krajowe’’ Projektowaliśmy etykiety produktów spożywczych, jednocześnie dokładnie badając skład potraw i produktów. W ramach tych działań szkoła otrzymała certyfikat poświadczający właściwie wykonane zadania.
Ogromie cieszą jeszcze sukcesy w ramach międzyszkolnego konkursu plastycznego "Nie pal przy mnie, proszę". Nasi uczniowie zebrali czołowe miejsca. Jest to tym bardziej miłe, że wraz z talentem plastycznym rośnie też świadomość młodych, że palenie papierosów jest wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia. Dzieci o tym wiedzą i chcieliby, aby pamiętali o tym rodzice, a zwłaszcza dziadkowie uczniów. Z rozmów przygotowujących do wykonania prac konkursowych wynikało, że to właśnie o dziadków dzieci w tym względzie martwią się najbardziej. Zapraszam do odczytania wyników konkursu. Wszystkim uczestnikom nagrodzonym i tym, którzy tym razem mieli nieco mniej szczęścia gratuluję! Wygraną i tak jest Wasze zdrowie.

Wyniki konkursu:
Klasy 0 – III
1 miejsce – Nikodem Zommer SP 5
2 miejsce – Anna Mielnikiewicz SP 4
3 miejsce – Krzysztof Wójcik SP 7
Wyróżnienia:
Hubert Skubisz SP 4
Klasy IV – VIII
1 miejsce – Agata Cięszczyk SP 4
2 miejsce – ex-aequo : Klaudia Sadecka SP 4, Kornelia Skubisz SP 4
3 miejsce – Grzegorz Matusiak SP 6
Wyróżnienia:
Piotr Śnioszek SP4, Hubert Grabek SP4, Jakub Abramowicz SP 4, Agata Krajewska SP 4

certyfikat-trzymaj-forme
Prace konkursowe
Prace konkursowe