19 kwietnia uczniowie naszej szkoły włączyli sie w obchody 78 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Akcja organizowana była przez Dział Edukacji Muzeum Polin w Warszawie, w ramach której uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowych premierach filmowych i literackich na kanale YouTube i kanale Facebook Muzeum Polin. W akcji społeczno-edukacyjnej wzięli udział uczniowie klas 4-8. W klasach 4-6 uczniowie obejrzeli film "Będę pisać" ukazujący losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny,których historię poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa za pomocą telefonu nawiedzonego przez ducha z przeszłości. Natomiast uczniowie klas 7-8 obejrzeli film "Muranów - Dzielnica Północna"zrealizowany w stylistyce youtuberskiej i zawierający animacje oraz archiwalne filmy i fotografie. Młoda warszawska Żydówka, zabrała widzów w multimedialną podróż po różnych miejscach Muranowa i opowiedziała najważniejsze historie z nim związane z okresu ostatnich stuleci. Tego dnia uczniowie uczcili pamięć o wybuchu powstania w getcie, omawiając zagadnienia związane z obejrzanymi filmami i wykonując szablon żonkila-symbol zbiorowej pamięci. Zajęcia realizowane były na lekcjach j. polskiego i historii przez p. Małgorzatę Domaradzką i p. Magdalenę Grondys-Welc.

Notatka: M.Grondys-Welc

 

Marysia-23.04.
Szymon-23.04.
żonkil[1]
żonkil2