Do małej miejscowości Stróże, oddalonej od Kołobrzegu o ponad 870 km, uczniowie klas pierwszych - Antoni Kmieć (1a) i Maksymilian Wachowski (1b) wraz ze swoją drużyną MKP Kotwica Kołobrzeg, udali się na turniej FAKRO CUP.

Były to jednocześnie eliminacje do głównego turnieju Bellsport Cup, który ma być rozegrany w weekend majowy w Zakopanym. Tam na małych piłkarzy czekają już takie firmy piłkarskie jak: AP Pogoń Szczecin, Akademia Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Jagielonia Białystok, Widzew Łódź, Korona Kielce, Cracovia Kraków, Górnik Zabrze, GKS Katowice i wiele innych. Łącznie wystąpią 32 zespoły z całej Polski w największym w Polsce turnieju dla 8-latków.

W pierwszym dniu turnieju w Stróżach nasi młodzi piłkarze wygrywając wszystkie mecze grupowe i strzelając 32 gole, przy tym nie tracąc żadnego, awansowali do Ligi Mistrzów. W kolejnym dniu ponownie do rozegrania mieli 5 meczów. W tej fazie, doznając tylko jednej porażki, pokazując wielkie zaangażowanie, piękne akcje i pasję w każdej minucie meczu, zwrócili na siebie uwagę i otrzymali od organizatora zaproszenie na turniej do Zakopanego.

Warto nadmienić, że nasi uczniowie, reprezentujący na co dzień MKP Kotwica Kołobrzeg wraz ze zwycięzcą zawodów AP Rzeszów przegrali tylko jeden mecz, a spośród wszystkich 18 drużyn stracili najmniej goli w całym turnieju i ostatecznie zajęli 4 miejsce.

Życzymy uczniom dalszych sukcesów i powodzenia w finale.