W piątek dzieci z klasy Ia  żegnały zimę. Wypowiedziane słowa wiersza  pt. Marzanna z prośbą o odejście miały zachęcić zimę do ustąpienia miejsca wiośnie.

Niestety pogoda sprawiła w tym dniu psikusa - zgodnie z przysłowiem - "W marcu jak w garncu" - co chwilę zmieniała się pogoda - raz świeciło słońce, raz padał śnieg. W końcu zbuntowana Pani  Zima po spacerze dała się przekonać. Nastąpiło obudzenie i powitanie wiosny. Dzieci powitały Panią Wiosnę zielonymi strojami oraz wykonanymi żonkilami, które zostały przekazane na akcję Pola nadziei. Wykonały dla wiosny zielone laurki w kształcie serduszka z życzeniami. Dzieci zapisywały także wiosenne przysłowia i śpiewały piosenkę Złoty kluczyk. Na koniec zajęć odbyła się wiosenna matematyka. Dzieciom bardzo spodobały się gry Kaboom i Łapki utrwalające dodawanie i odejmowanie w zakresie 10.

Notatka+foto: K.Okoń

1
2
3
4
5
7
8
9
10
10a
11
12
13
14
15
16