Dzieci z klasy Ia zaprosiły już wiosnę do klasy. Na zajęciach rozpoznawały wiosenne kwiaty i rozmawiały o innych zwiastunach wiosny.

Wykonały prace plastyczne: wykleiły krokusy plasteliną oraz zrobiły obrazki z przebiśniegami. Następnie na lekcji matematyki kodowały obrazki z wiosennymi kwiatami. Nauczyły się też wiersza  Marzanna i piosenki Złoty kluczyk. Podsumowaniem tematu Wiosenne porządki o pracach w ogrodzie było sadzenie cebulek na szczypiorek. Każde dziecko w domu obserwuje roślinki, a swoje obserwacje notuje w Dzienniczku hodowli. Szczypiorek przyda się do zrobienia w klasie wiosennych kanapeczek. Oficjalne symboliczne pożegnanie zimy i powitanie wiosny w Ia zaplanowane jest na piątek.

Notatka+foto: K.Okoń

Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy
Uczniowie zaprsili wiosnę do klasy

 

Notatka: K.Okoń