Misie są bohaterami wielu książek, czasopism, filmów, gier. Każdy zna Kubusia Puchatka, Misia Uszatka czy Misia Yogi. Mało kto jednak wie, że pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, nakazał uwolnienie małego niedźwiadka. Tę historię opisano w prasie. Jeden z czytelników - producent zabawek-stworzył zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear.
Jak co roku, 25 listopada, obchodzimy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Na szkolnych korytarzach pojawia się wtedy mnóstwo przytulanek. W tym roku świętowaliśmy nieco inaczej. Uczniowie obejrzeli podczas zajęć ciekawą prezentacjęo misiach. Dzieci zostały także poproszone o to, aby przebrały swoje misie i przesłały zdjęcie. Napłynęło wiele bardzo ciekawych prac.
Wyróżnienia zdobyli:
Antonina Radomska, Julia Janoś, Hanna Kaczkowska, Dominik Podolski, Ignacy Iwanowski, Kornelia Mląsek, Łukasz Jereczek, Maja Sylwesiuk, Małgorzata Chorostin, Maks Wachowski, Marianna Lubińska, Mia Marchewka, Michał Podolski, Hania Kazimierowska, Kuba Włodarczyk, Maja Naborowska, Tola Sudak, Piotr Grzesik, Piotr Jankowiak, Adam Pazio, Wiktor Materna, Marek Rychlewski, Jan Kowalewski, Antek Kmieć, Alan Zarzycki, Wiera Dębiec, Antek Płatosz, Antek Kruk.
Każde dziecko, które wzięło udział w tegorocznym fotograficznym Święcie Misia, po powrocie do szkoły, otrzyma pamiątkę.

Organizatorzy: I. Jankowiak, E. Tuligłowska-Sak, K. Okoń
Notatka: K.Okoń

Wyróżnione prace

Antonina-Radomska-3c_1
Domminik-Podolski-kl.--3c
Hanna-Kaczkowska-2a_1
Ignacy-Iwanowski-3c_1
Kornelia-MIąsek-3c_1
Łukasz-Jereczek--Bambrowicz-3c_1
Maja-Sylwesiuk-3c_1
Maks-Wachowski-1b_1
Małgorzata-Chorostin-3c
Mia-Marchewka-3b_1
Michał-Podolski-3b_1
mis-Hania-Kazimierowska-3a-1
mis-Kuba-Włodarczyk-3a_1
Mis-Maja-Naborowska-3a_1
mis-Tola-Sudak-3a
piotr-Grzesik-3c_1
Piotr-Jankowiak-3b_1
V__2AC5
V__13C4
V__127F
V__183E
V__512B
V__AF8D
V__C93B
V__EF63
V__845F
Maria Luboińska
Pozostałe prace dzieci
Alicja-Jankowiak-1b_1
Bruno-Sieruga-2a
Dmochowski-1b
Dominik-Zakrzewski-3b-1
Kalina-Kalina-2a_1
Marcelina-Zabłocka-3c
Michał-Strzelczyk-2a_2
mis-Klara-Nocuń-3a_1
NIkolas-Adam-2a
Oliwier-Zarzycki-3b_1
Szymon-Haupt-2a-3zd
V__0B6C
V__5B5F
V__07BA
V__9D17
V__11E7
V__76F5
V__1227
V__7939
V__D3BC
Wiktor-Giemza-3c_1
Michał Antczak 2a
Michał Gosek 2a
zdjęcie Lena Turska 3a
Nadia-Matwiejczuk-2a