Już po raz 15. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Drzewa. W tym roku wydarzenie to miało zupełnie inny przebieg. Zamiast apelu i heppeningu z udziałem wszystkich uczniów szkoły, dzieci miały okazję obejrzeć podczas lekcji krótką prezentację multimedialną przygotowaną na tę okoliczność.

Były tam filmy, zagadki, ciekawostki, łamigłówki i krzyżówki o drzewach oraz ich znaczeniu w życiu człowieka, roślin i zwierząt. 22 października klasa 2 a zasadziła na boisku szkolnym tuje. Składamy serdeczne podziękowania państwu Kużownik za ufundowanie drzewek oraz panu Waldemarowi Dusza za pomoc w ich sadzeniu. Do wszystkich przesyłamy list zamieszczony w prezentacji:

Kochajmy i szanujmy drzewa


Koleżanki i Koledzy!

„Kochajmy i szanujmy drzewa” – bo są niezbędne nam do życia. Dają nam tlen, oczyszczają powietrze i sprawiają, że świat jest piękniejszy. Pamiętajmy, każde drzewo jest bezcenne. Dlatego też nie niszczmy gałęzi, nie zrywajmy liści, oszczędnie gospodarujmy papierem, zbierajmy makulaturę, by uchronić drzewa.

Niech każdy z nas opiekuje się drzewami w swoim najbliższym otoczeniu. Posadźmy choć jedno drzewo, niech nasza Ziemia stanie się „Pomnikiem Zielonej Radości"!!!

Uczniowie klasy II a z wychowawcą Edytą Tuligłowską-Sak

Święto Drzewa 2020 w naszej szkole
Święto Drzewa 2020 w naszej szkole
Święto Drzewa 2020 w naszej szkole
Święto Drzewa 2020 w naszej szkole
Święto Drzewa 2020 w naszej szkole
Święto Drzewa 2020 w naszej szkole
Święto Drzewa 2020 w naszej szkole
Święto Drzewa 2020 w naszej szkole