Program ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH prowadzane są w naszej szkole również w grupach łączonych. W kolejnych zmaganiach naszych uczniów, tym razem w formie wyścigów rzędów kształtowaliśmy zwinność, szybkość, skoczność a co najważniejsze towarzyszyła nam świetna zabawa :-)

Półmetek programu Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach już za nami. Nasi uczniowie klas drugich z pełnym zaangażowaniem realizują program promujący aktywny i zdrowy styl życia.

Jak co roku 8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Drugiego Śniadania. Na holu szkoły przy zaimprowizowanym wspólnym dużym „stole” uczniowie z klas od pierwszej do ósmej mogli razem zjeść swoje drugie śniadanie.

25.09.2018r. w ramach transgranicznego projektu Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach odbyły się w Stepnicy Międzynarodowe Zawody Sportowe, w których wzięły udział dzieci z klas II a, b i c wraz z opiekunami. Rozpoczęły się one paradą uczestników ubranych w różnokolorowe koszulki.

11 czerwca od godziny 8:45 do 10:30 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu, ponownie miały miejsce testy sprawności fizycznej uczniów klas pierwszych SP nr 4.

Problemy z nadwagą i otyłością oraz wady postawy, to najpoważniejsze problemy zdrowotne dzieci i młodzieży. Projekt „Zdrowe dzieci w zdrowych gminach” ma nauczyć zachodniopomorskie dzieciaki nawyków zdrowego żywienia angażując uczniów, nauczycieli i rodziców.

Uczniowie tegorocznych klas pierwszych biorą udział w transgranicznym Projekcie „Zdrowe dzieci w zdrowych gminach” finansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.