Z okazji Dnia Dziecka ”Tirlitonki” wyjechały na wycieczkę do Szczecina dn. 27.05.2017 r. Oprócz udziału w spektaklu „Dziadek do orzechów”, który dzieciom i młodzieży bardzo się podobał, miały okazję zwiedzić centrum Szczecina.

Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o zabytkach i historii miasta. Członkowie zespołu zwiedzili między innymi: Wały Chrobrego: 3 budynki, widok na wyspę Łasztownię; Pl. Solidarności i okolica: Kościół pw. św. Piotra i Pawła, Filharmonia i Centrum Dialogu „Przełomy”, Brama Królewska ; Zamek Książąt Pomorskich/z zewnątrz, dziedzińce; Baszta Panieńska;  Kamienica Loitzów; Ratusz Staromiejski; Podzamcze – rekonstrukcja kamienic; Ogród Różany. Z okien autokaru podziwiali: Aleja Papieża Jana Pawła II; Urząd Miasta ; Jasne Błonia i Pomnik Czynu Polaków. Poza zwiedzaniem Szczecina i udziałem w spektaklu był też czas na wspólny obiad i zakupy w Kaskadzie.

Wyjazd do Szczecina dla Tirlitonek należy zaliczyć do udanych.

Tirlitonki wyjeżdżają do  Szczecina na spektakl pt.”Dziadek do orzechów”
Tirlitonki w Szczecinie
Tirlitonki w Szczecinie
Tirlitonki w Szczecinie
Tirlitonki w Szczecinie
Tirlitonki w Szczecinie
Szczecin
Szczecin
Tirlitonki w Szczecinie
Tirlitonki w Szczecinie
Tirlitonki w Szczecinie