Wróciliśmy z Pragi z nagrodami. Konkurencja była silna, ale daliśmy radę. W bloku wystąpiło 20 zespołów z 9 państw, ale to Tirlitonki zdobyły Grand Prix Festiwalu! Natomiast nasze wokalistki konkurowały z 71 uczestnikami i wywalczyły również wysokie lokaty każda w swojej kategorii:

Dnia 13.01.2019 roku na dziedzińcu Ratusza po raz 27 grał z Jurkiem Owsiakiem Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca "Tirlitonki" Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu.

Spektakularny występ kołobrzeskiego Zespołu Piosenki i Tańca TIRLITONKI Szkoły Podstawowej nr 4 i Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Komnacie Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie! Dnia 29 września Liga Morska i Rzeczna obchodziła uroczystość stulecia powstania.

Najwięcej konkursów wokalnych odbywa się zawsze w czerwcu. Tak było i w tym roku szkolnym.  Dnia 02.06.2017r. solistki Zespołu „Tirlitonki” wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „O Bursztynową Nutkę”- Trzebiatów 2017.

W hotelu „New Skanpol” dn.10.06.2017r. Tirlitonki zaprezentowały się przed Duńczykami. W repertuarze znalazły się tańce ludowe, współczesne i nowoczesne oraz żywe piosenki wykonane przez solistki zespołu.

Dnia 9.06.2017 r.  zespół Tirlitonki wystąpił w godzinnym bloku artystycznym na festynie Przedszkola nr 8 w Kołobrzegu.

Tirlitonki nie tylko razem tańczą, śpiewają ale również świętują ważne wydarzenia z życia ich członków.  Po raz pierwszy w historii zespołu rodzice Wiktorii Koralewskiej-Przewodniczącej Rady Dziecięcej Zespołu -zorganizowali jej 18-te urodziny.

Z okazji Dnia Dziecka ”Tirlitonki” wyjechały na wycieczkę do Szczecina dn. 27.05.2017 r. Oprócz udziału w spektaklu „Dziadek do orzechów”, który dzieciom i młodzieży bardzo się podobał, miały okazję zwiedzić centrum Szczecina.

Jak co roku od wielu już lat w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Zebranym matkom organizatorzy złożyli serdeczne życzenia z okazji Ich święta. W koncercie Tirlitonki zaprezentowały dwa układy: hip-hop lyrical oraz taniec współczesny pt. „Powrót króla”.

Na Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Morzu "Morze nasze morze", który odbył się dnia 24.05.2017 r. w SP nr 4 Tirlitonki miały przyjemność zaprezentować się w repertuarze marynistycznym.  Zatańczyły taniec „Podwodny świat” a solistka zespołu Barbara Aldalati zaśpiewała piosenkę pt. „Morze, nasze morze”.

Tirlitonki w rocznicę Konstytucji 3. maja

Uroczystość 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 V 1791r. obchodzona w Kołobrzegu rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice. Główne uroczystości odbyły się przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego. Mieszkańcy Kołobrzegu, turyści i kuracjusze oraz goście zagraniczni uczestniczący w obchodach z pewnością doznali wielu wzruszeń: hymn państwowy, wciągnięcie flagi na maszt, poczty sztandarowe, wystrzały armatnie, polski taniec narodowy - polonez i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.