22 marca 2019 r. uczniowie klas I- III przywitali wiosnę. W czasie happeningu przypomnieli wszystkim, że wiosna to pora na zmiany.

Klasy Ia i Ic zainspirowane wierszem S. Kraszewskiego „Dla każdego coś zdrowego” przygotowały wystawę prac zachęcających do spożywania różnorodnych posiłków.

W ramach programu "Szkoła promująca zdrowie " 20 grudnia 2018r. odbył się apel na temat szkodliwości przebywania w hałasie.Zwrócono uwagę, iż należy przebywać i bawić się tak, aby nie narażać słuchu. Rozstrzygnięto  szkolny konkurs plastyczny "Mój ulubiony deser mleczny". Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

5.12.2018 w klasie III C w ramach programu "Trzymaj formę" odbyły się ciekawe zajęcia z udziałem ratowników WOPR. Uczniowie poznali zasady udzielania I pomocy osobom potrzebującym ratunku.

W czwartek 7.10.2018 r. w ramach programu "Trzymaj formę" i "Szkoły promującej zdrowie" uczniowie klasy I C i III C przygotowali apel o zdrowiu dla klas I - III.

Uczniowie klasy III C dobrze wiedzą, co oznacza termin - zdrowy styl życia. Znają zasady prawidłowego żywienia. Na zajęciach uczą się nie tylko właściwego żywienia, aktywnego spędzania czasu, ale także rozwijają umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej. Wspólne posiłki, nauka i zabawa sprawia dużo przyjemności.

Uczniowie klasy III C na zajęciach poszerzają wiedzę na temat zdrowego odżywiania.Dowiadują się, jaki wpływ na zdrowie mają owoce i warzywa oraz spożywanie właściwie zbilansowanych posiłków.Kształtują nawyki jedzenia  zdrowej i świeżej żywności.

Zdrowie człowieka jest wartością, zasobem i środkiem do codziennego życia.Dzięki niemu możemy realizować swoje marzenia, zamierzenia, aspiracje, rozwijać się, zmieniać środowisko, tworzyć dobra materialne i kulturalne. Zdrowie warunkuje również dobre osiągnięcia dzieci i młodzieży, natomiast edukacja zdrowotna jest prawem każdego człowieka.

Uczniowie klasy II c przez cały rok szkolny nabywali umiejętności dbania o własne ciało, higienę jamy ustnej, spożywanie dokładnie zbilansowanych posiłków.

W środę 7 lutego uczniowie klas III i II, w ramach realizacji programu zdrowotnego „Trzymaj formę”, wzięli udział w  zimowych  zabawach sportowych. Zarówno pogoda jak i  humor uczestników nie opuszczał.