Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, który przypada na 16 listopada, uczniowie w świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciu tematycznym. Podczas "burzy mózgów" wyjaśnili pojęcie "tolerancja''.

07.11.2019r. po tygodniowym cyklu zajęć tematycznych w świetlicy szkolnej, odbył się konkurs wiedzowy o Święcie Niepodległości. Celem konkursu było rozbudzanie patriotyzmu wśród uczniów, a także podkreślenie ważności tego święta narodowego dla Polaków i dziejów naszej Ojczyzny.

Cykl majowych zajęć w świetlicy z okazji "Dni książki" został zakończony konkursem plastycznym pt. "Mój ulubiony bohater z bajki''. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, poszanowanie książek, rozwijanie aktywności twórczej, wyobraźni, kreatywności oraz zainteresowań plastycznych.

W dniu 20.05.19 w świetlicy szkolnej odbył się konkurs na Najładniejszą kartkę na Dzień Matki. Dzieci na zajęciach świetlicowych wykonywali kartki z okazji Dnia Matki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

10.05. 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się Turniej Wiedzy o UE - ,,Jesteśmy Polakami, Jesteśmy Europejczykami'' dla kl.3, który miał na celu budzenie przynależności narodowej i wspólnoty europejskiej.

Miniony tydzień był tygodniem zdrowego stylu życia. Podczas pogadanek podkreślaliśmy, jak ważne jest zdrowie, sport, higiena osobista. Z odwiedzinami w świetlicy była szkolna pielęgniarka, która przekazała kilkanaście cennych informacji dotyczących naszego życia i zdrowia.

Na kilka tygodni przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie świetlicowym na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Wyłoniono I, II, III miejsce oraz 5 wyróżnień. Prace te zostały  wysłane do Londynu do Królowej Elżbiety. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź :)

Świetlica szkolna przywitała kwiecień zdrowo, wesoło i kolorowo. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat zdrowego odżywiania a następnie same opowiadały o tym dlaczego warto jeść warzywa i owoce. Na koniec odbyło się grupowe śniadanie, oczywiście ze zdrowymi produktami :)

Uczniom ze świetlicy szkolnej nie straszna zima, śnieg i mróz... Aktywnie spędzają czas na boisku szkolnym, bawiąc się, jeżdżąc na sankach a nawet lepiąc bałwana :)

10.12 w świetlicy szkolnej odbyły się turniej-gra "państwa i miasta". Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy. 1 grupa to uczniowie z klasy I a oraz II a. 2 grupa to uczniowie z klasy I b oraz II b. 3 grupa- uczniowie z klasy I c oraz II c.