W dniu 15.11.2018 na zajęciach " SMOK" w SP4 w Kołobrzegu dzięki staraniom Pani Kamili Graban odbył się  trening pokazowy, który poprowadził Kacper Lachowicz.

Do tegorocznej edycji Skills Challenge organizowanej przez Fundację Marcina Gortata została zaproszona nasza szkoła. Tor przeszkód z elementami gier sportowych (głównie koszykówki) trzeba pokonać w jak najkrótszym czasie.

W dniach 17-18.11.2017. w Koszalinie odbył się XIII Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3. Chłopcy uczestniczący w treningach w ramach Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki z klas IV i V naszej szkoły wzięli udział w sportowej rywalizacji.

Ogólnopolski projekt SMOK – Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki, ponownie objął naszą placówkę jako jedyną kołobrzeską szkołę podstawową.