Dzieci z klasy 1 c doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się przede wszystkim prawidłowo odżywiać. Każdy rozumie jak ważne jest spożywanie dużych ilości owoców i warzyw.

Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok owocowo-warzywny. Dzieci przyniosły do szkoły m.in. marchewki, jabłka, pomarańcze, kiwi, cytrynę, banany oraz grejfruty. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci umyły wszystkie produkty a następnie  zapoznały się z urządzeniem do robienia soku  – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Dzieci kroiły przyniesione owoce i warzywa a następnie wrzucały je do sokowirówki. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Notatka: A.Kopczyńska

Soki warzywno-owocowe 1c
Soki warzywno-owocowe 1c
Soki warzywno-owocowe 1c
Soki warzywno-owocowe 1c