Finał Mistrzostw Województwa w trójboju lekkoatletycznym rozgrywany był na kameralnym stadionie w Złocieńcu. Świetnie spisała się drużyna chłopców z Sp 4 Kołobrzeg, która wywalczyła III miejsce w województwie zachodniopomorskim.

Lider tego zespołu Natan Waligóra zdobył łącznie pięć medali. Indywidualnie wywalczył dwa złote, dwa srebrne i z zespołem brązowy medal. Pierwsze miejsce zajął w ogólnej punktacji z sumy punktów trzech konkurencji, które składają się na trójbój. Biegu na 60 m, skoku w dal, i rzucie piłeczką palantową. Uzyskał znakomity wynik 167 pkt. Drugi ze złotych medali zdobył w skoku w dal. Tutaj zanotował kolejny znakomity wynik 4.50 m. W rzucie piłeczką palantową i biegu na 60 m zajął drugie miejsca. Drugim zawodnikiem, który zdobył indywidualny medal był Karol Czyżewski. On z kolei wywalczył brąz w biegu na 60 m. Pozostali członkowie drużyny to Sergiusz Strzelczyk, Julian Matwiejczuk i Szymon Wajszczyk. Wszyscy oni dzielnie walczyli i poprawili swoje najlepsze rezultaty. Co w rezultacie dało drużynie brązowy medal.  Nauczycielem, który poprowadził chłopców do tego osiągnięcia był Przemysław Wróbel. W Finale Wojewódzkim naszą szkołę reprezentowała również drużyna dziewczynek w składzie: Amelia Bolko, Amelia Kamińska, Maja Wilawer, Maja Papież i Wiktoria Jankowska. Dziewczynki uplasowały się w środku klasyfikacji zajmując 10 miejsce i zdobyły 6 punktów dla szkoły  w ramach  wojewódzkiego współzawodnictwa szkół podstawowych. Zespół prowadził nauczyciel Bartosz Gajkowski.    

Notatka: P.Wróbel

1
2
3
4
5
6