Czwartek 04.04.2019 był bardzo udanym dniem dla naszych koszykarzy, którzy brali udział w Turnieju Półfinałowym o Mistrzostwo Województwa w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyna chłopców zajęła I miejsce w turnieju, niespodziewanie pewnie pokonując w finale faworyta turnieju, Szkołę Podstawową nr 10 z Koszalina, 27:17.

 Turniej był rozgrywany w hali Milenium w Kołobrzegu. Do turnieju awansowały dwie pierwsze drużyny z Regionu A i B. Region A reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 10 z Koszalina (I miejsce) i Szkoła Podstawowa nr 7 ze Szczecinka (II miejsce). Z Regionu B z pierwszego miejsca awansowała Szkoła Podstawowa nr 4 z Kołobrzegu, a z II miejsca Szkoła Podstawowa nr 35 ze Szczecina.

 W Turnieju Półfinałowym pierwszy mecz rozegrała szkoła SP4 Kołobrzeg ze szkołą SP 7 ze Szczecinka. Mecz zakończył się wygraną SP4 Kołobrzeg, wynikiem 33:15.Po tym meczu nasi zawodnicy zapewnili sobie awans do Finału Wojewódzkiego. Jedyną niewiadomą było tylko to, z którego miejsca. Drugi mecz grały drużyny ze szkoły SP10 Koszalin i SP35 Szczecin. Z tego meczu miał się wyłonić przeciwnik dla naszej drużyny. Mecz zakończył się wygraną SP10 Koszalin, wynikiem 41:23. Drużyny szkół,  które przegrały swoje mecze zagrały o III miejsce w turnieju. Po bardzo zaciętym meczu lepsza okazała się Szkoła SP35 ze Szczecina , która zwycięstwo zapewniła sobie w końcówce meczu i to ona zajęła III miejsce. Wynik tego meczu to 37:28.

 Mecz finałowy pomiędzy SP 4 Kołobrzeg i SP10 Koszalin rozpoczął się od naszej bardzo dobrej  obrony zespołowej. Zawodnicy byli od początku skoncentrowani i  bardzo dobrze zmotywowani. Realizowali taktykę nakreśloną na ten mecz i dało to od razu wymierne efekty. Pierwszą kwartę wygraliśmy 8:0. To jeszcze bardziej podbudowało nasze morale. Kryzys nastąpił w trzeciej kwarcie, którą przegraliśmy 6:8. Ale wynik nadal był bardzo korzystny 19:11. W ostatniej kwarcie sytuację opanowaliśmy, graliśmy spokojnie i dalej na bardzo dużej koncentracji. Z każdą minutą zyskiwaliśmy pewność, że mecz może zakończyć się naszą wygraną. Nie zakłóciła tego nawet kontuzja Macieja Jarosza, który był podporą naszej obrony i rozgrywał swój najlepszy mecz w tych rozgrywkach.

 Turniej był organizowany przez naszą szkołę wraz z Kołobrzeskim Szkolnym Związkiem Sportowym. Ponadto  dodatkowe nagrody  dla każdego zawodnika turnieju ufundował Pan Tomasz Tamborski Starosta Powiatu  Kołobrzeskiego oraz Pani Dyrektor Jolanta Wasila, która sponsorowała trzy puchary w dodatkowych kategoriach. Dla najlepszego zawodnika turnieju tzw. MVP , dla najmłodszego zawodnika i dla najlepszego strzelca. Podziękowania należą się również wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc przy  organizacji turnieju, a w szczególności  Mariuszowi Fiedosewiczowi i Bartoszowi Gajkowskiemu, którzy pomagali również  w sędziowaniu.

 Skład drużyny koszykarskiej chłopców reprezentujących szkołę SP4 Kołobrzeg:

 1.  Bajek Szymon VID
 2.  Chac Filip IIA  - nagroda dla najmłodszego gracza
 3.  Chac Franek  kpt. VA - najlepszy strzelec turnieju
 4.  Dmochowski Tymon VE
 5.  Gosek Andrzej VIB
 6.  Jarosz Maciej VA - najlepszy zawodnik MVP
 7.  Juszkiewicz Mikołaj VID
 8.  Korczyk Dawid VII A rocznik 2006
 9.  Rzeszotarski Mateusz VID
 10.  Sikora Hubert  VIC
 11.  Szydłowski Fabian VIC
 12.  Urbaniak Szymon VIC

 Trener prowadzący: Przemysław Wróbel

 

 

Półfinał Wojewódzki w mini piłce koszykowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.
Półfinał Wojewódzki w mini piłce koszykowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.
Półfinał Wojewódzki w mini piłce koszykowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.
Półfinał Wojewódzki w mini piłce koszykowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.