W środę minęła 79 rocznica zbrodni katyńskiej i 9 rocznica tragedii w Smoleńsku. Kołobrzeg uczcił obie rocznice w szczególny  sposób. Obchody rozpoczęły się  mszą świętą w bazylice, gdzie oprawą liturgiczną zajęli się uczniowie naszej szkoły Franciszek Romański  z klasy VB  i Lena Puc z klasy VC. Msza Św. została odprawiona w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej i ich Rodzin oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. 

Następnie uroczystości przeniosły się na Skwer Pionierów przy miejscu nasadzenia „Dębów Katyńskich". Podczas okolicznościowego spotkania modlono się za elitę polskiego państwa z okresu II wojny światowej, która została wymordowana w lesie katyńskim.  Wspomnienia swojego pradziadka przeczytała Oliwia Jama z klasy VB następnie posadzono kolejny dąb pamięci. Tym razem został nim uhonorowany kapitan Adam Kowalczyk, który został zamordowany w Katyniu strzałem w tył głowy przez NKWD w 1940 roku. Na koniec uroczystości odbył apel poległych, salwa honorowa oraz zapalenie zniczy.

notatka: Iwona Romańska - Liber