W ramach orientacji zawodowej (OZ) uczniowie II c udali się do Państwowej Straży Pożarnej. Każde dziecko ubrane w strój strażaka zasiadło wygodnie w sali „Ognik”.

Na podstawie opowiadania strażaków i filmów edukacyjnych dzieci dowiedziały się jak reagować na wypadek pożaru w domu i w szkole. Przećwiczyły również rozmaite niebezpieczne sytuacje, w których mogłyby się znaleźć. Przypomniały sobie numery alarmowe oraz sposób zgłaszania pożaru podczas rozmowy telefonicznej. Miały okazję ewakuować się z zadymionej sali. Następnie oglądały prawdziwe stroje strażaków i wozy strażackie z wyposażeniem. W centrum dowodzenia usłyszały zgłoszenie o zwalonym drzewie i obserwowały wyjazd strażaków  do akcji. Największe emocje wywołał jednak zjazd strażaków po rurze.Niektóre dzieci już marzą o tym, aby zostać strażakiem jak mały Wojtek z lekturki szkolnej.

Notatka+foto: K.Okoń

Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków
Poznajemy pracę strażaków