W dniu 27 lutego w SP 6 w Kołobrzegu odbył się konkurs dla uczniów rozwijających swoje zainteresowania muzyczne. Fortepian, gitara skrzypce, wiolonczela, kontrabas, czy flet poprzeczny to tylko niektóre z prezentowanych instrumentów.

Uczniowie znajdują czas, aby po zajęciach szkolnych brać czynny udział w długotrwałych i czasochłonnych lekcjach z muzyki. Nie dość, że muszą wygospodarować czas, radzą sobie z lekcjami bardzo dobrze, mając jeszcze przyjemność z grania.
Do konkursu przystąpiła 26 -osobowa grupa uczestników rywalizując w trzech kategoriach. Nasze uczennice zdobyły najwyższe miejsca w dwóch kategoriach. Maria Murek z klasy IV d grając na flecie poprzecznym utwór Hanabera, którego autorem jest Georges Bizet wywalczyła II miejsce w kategorii dzieci młodszych. Julia Hołup z klasy V e grając na pianinie utwór,"Dziewczyna na wybiegu" wygrała konkurs zdobywając I miejsce w kategorii uczniów klas starszych. W konkursie brała udział również Nadia Boguszewicz z klasy IV d rozpoczynająca dopiero swoją przygodę z muzyką. Wszystkim uczestniczkom życzę dalszych sukcesów, wytrwałości i rozwijania talentu.


Opracowała I. Jakubowska

Konkurs Muzyczny w SP6
Konkurs Muzyczny w SP6
Konkurs Muzyczny w SP6
Konkurs Muzyczny w SP6
Konkurs Muzyczny w SP6
Konkurs Muzyczny w SP6
Konkurs Muzyczny w SP6