24 stycznia pod hasłem "Bezpieczne ferie" odbyły się w naszej szkole apele wychowawcze oraz spotkania ze strażakami. Funkcjonariusze Straży Pożarnej w sposób przystępny i ciekawy przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznych zachowań w okresie zimy w szczególności w miejscach niebezpiecznych takich jak zbiorniki wodne.

W sposób praktyczny prezentowali metody i techniki udzielania pomocy z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. 
Uczniowie z klasy I b wraz z wychowawcą przypomnieli wszystkim  zasady „Bezpiecznych zabaw zimowych” oraz utrwalili właściwe zachowania w okresie ferii. Zima to piękny okres, należy jednak pamiętać przede wszystkim o tym, aby nie wchodzić na zamarznięte rzeki, stawy i jeziora, zjeżdżać tylko z bezpiecznych górek, nie rzucać się twardymi śnieżkami i nosić znaczki odblaskowe. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pozwoli wszystkim uczniom cieszyć się śnieżną zimą.

 notatka: M. Krawiec, K. Okoń

Bezpieczne ferie