23.01.19 r. klasa 3 a wzięła udział w zajęciach w sali edukacyjnej  "OGNIK". Strażacy prowadzili  zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.

Wytłumaczyli dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci  zobaczyły  jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Uczniowie nauczyli  się jak skutecznie wezwać służby ratownicze . Dzieci  przymierzały  ubrania strażackie,  wsiadały  do samochodu pożarniczego oraz odwiedziły dyspozytora przyjmującego wezwania do udzielania pomocy. Panowie strażacy mówili także o bezpiecznych zabawach w czasie ferii.

notatka: E. Tuligłowska-Sak 

Klasa 3 a na zajęciach w straży pożarnej.
Klasa 3 a na zajęciach w straży pożarnej.
Klasa 3 a na zajęciach w straży pożarnej.
Klasa 3 a na zajęciach w straży pożarnej.
Klasa 3 a na zajęciach w straży pożarnej.
Klasa 3 a na zajęciach w straży pożarnej.
Klasa 3 a na zajęciach w straży pożarnej.
Klasa 3 a na zajęciach w straży pożarnej.
Klasa 3 a na zajęciach w straży pożarnej.
Klasa 3 a na zajęciach w straży pożarnej.