9 stycznia uczniowie klasy II b wybrali się z wizytą do Ośrodka Sanatoryjnego "San". Dzieci zwiedzały bazę zabiegową ośrodka oraz poznawały pracę rehabilitantów. Zobaczyły skąd się bierze w basenie woda i jak doprowadzona jest do niego oraz jak oczyszczana jest  solanka.

Dowiedziały się też, że dzięki wielkim bogactwom, jakimi są w Kołobrzegu złoża solanki i borowiny, przyjeżdżają do naszego miasta ludzie z całej Polski, aby leczyć schorzenia górnych dróg oddechowych oraz kręgosłupa. Uczniowie poznali sposoby przeprowadzania są zabiegów leczniczych i  urządzenia służące do tego celu. W salach gimnastycznych poćwiczyły na przyrządach rehabilitacyjnych. Pan ratownik, pracujący na basenie, przypomniał dzieciom zasady korzystania z pływalni oraz przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy. Odbyły się też zajęcia rozwijające kreatywność, w czasie których z błotnej masy leczniczej -  fango,  dzieci wykonywały różne ciekawe rzeźby. Bardzo dziękujemy Mamusi Kuby – Pani Ani, za zorganizowanie naszej klasowej wycieczki. 

Notatka+foto: R.Tomicka

Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta
Poznajemy zawód rehabilitanta