Dnia 14.12.20018r w Łodzi odbył się Finał Ogólnopolskiego Skills Challenge organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W finałowej dziesiątce znalazł się Franek Chac, uczeń naszej szkoły. Już samo zakwalifikowanie to ogromny sukces, gdyż eliminacje były bardzo wymagające.

Na czym polega Skills Challenge? Należy w jak najkrótszym czasie pokonać tor przeszkód zaproponowany przez organizatorów projektu. Zwycięzca w danej szkole kwalifikuje się do grona, z którego wybiera się dziesięciu najlepszych uczniów z całej Polski, rywalizujących o główną nagrodę w finale w Łodzi. Wśród dziesięciu finalistów Franek był najmłodszym, jedynym z piątej klasy. Zakwalifikował się z dziesiątym czasem , ale jak widzimy nie przeszkodziło mu to w zdobyciu głównej nagrody, którą jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych wraz z nauczycielem wychowania fizycznego - trenerem, na zaproszenie Marcina Gortata. Franek Chac należy do sekcji "Smok" SP 4 Kołobrzeg, której trenerem jest Przemysław Wróbel, trenuje także koszykówkę w klubie Kotwica Kołobrzeg pod kierunkiem Mariusza Fiedosewicza, który jednocześnie jest jego nauczycielem wychowania fizycznego. Serdeczne gratulacje dla ucznia!

Notatka: P.Wróbel

Skill Challenge
Skill Challenge
Skill Challenge