Nauka tabliczki mnożenia i dzielenia nie jest łatwa. Wiedzą o tym wszystkie dzieci. Stąd propozycja różnych zadań, które ułatwią dzieciom to zadanie. Układanie działań za pomocą kolorowych karteczek i kubeczków na macie edukacyjnej jest z pewnością atrakcyjniejsze.

Także na geoplanie można układać działania. Kostki do gry, kolorowe patyczki, guziki, klamerki do bielizny uprzyjemniają naukę mnożenia i dzielenia. Świetną pomocą naukową okazały się karty matematyczne - uczniowie z ubiegłorocznego kółka matematycznego Jakub,Igor i Michał zaprezentowali gry-Błyskawica, Memo i Olimpijczycy. Jednak najwięcej emocji zawsze wzbudzają gry Mucha, Łapki i Kaboom. Nauka poprzez zabawę zawsze jest bardzo przyjemna!

Notatka+foto: K.Okoń

Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc
Matematyka w działaniu w IIc