Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt z opiekunem panią Edytą Tuligłowską-Sak 25 października ogłosiło zbiórkę karmy, zabawek, koców dla podopiecznych Kołobrzeskiego Schroniska dla Zwierząt Radością napawa fakt, że wielu uczniów z klas I-VI wzięło udział w tej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.

Zebrano dużo suchej karmy, smycze, koce, środki czystości i wiele innych rzeczy niezbędnych czworonożnym przyjaciołom. Zebrana ilość karmy pozwoli zwierzakom ze schroniska na bogatszą świąteczną ucztę. 03.12.2018r. uczniowie klasy III b wraz z rodzicami dołączając do akcji, jako delegacja Szkoły Podstawowej nr 4 odwieźli wszystkie dary do schroniska. Szkolną delegację uczniów klasy III b powitał pracownik schroniska, który opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, oprowadził po terenie schroniska, w którym obecnie przebywa 120 psów i około 60 kotów. Najważniejszą lekcją dla uczniów było to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Aby wiedziały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. Ta wizyta to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do „braci mniejszych”. Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom z podziękowaniem dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, którzy uczestniczyli w zbiórce.

Notatka: Z.Czaplicka

Wizyta w schronisku
Wizyta w schronisku
Wizyta w schronisku
Wizyta w schronisku
Wizyta w schronisku
Wizyta w schronisku
Wizyta w schronisku
Wizyta w schronisku