O tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia mogli przekonać się uczniowie klasy II b udając się do  Klimatexu  na warsztaty piernikowe. Ależ to była super przygoda. Dzieci zaopatrzone w fartuszki, wałki i inne akcesoria potrzebne do produkcji pierników, z wielkim zapałem zabrały się do pracy.

Każdy otrzymał porcję ciasta, które wałkował, a następnie przy pomocy różnorodnych figurek wycinał piernikowe ciasteczka. Surowe ciastka ułożone na blaszkach trafiały do specjalnego pieca.  W tym czasie, gdy  się wypiekały dzieci razem z Panem Adamem przygotowywały lukier i posypki do dekoracji. Oczywiście nie można było  oprzeć się słodkościom i paluszki, które "przypadkowo" ?brudziły się od lukru, trafiały do buzi. Po upieczeniu  pierników, każdy z zapałem i według własnego pomysłu zabrał się do ich dekorowania. Pracy było bardzo dużo, bo naprodukowaliśmy tyle pierników, aby dla każdego starczyło. Przy wzajemnej pomocy i współpracy powstały prawdziwe arcydzieła. Bardzo dziękujemy  firmie Klimatex oraz Panu Adamowi za bardzo ciekawe i profesjonalne zajęcia oraz pokazanie, że praca piekarza może być bardzo przyjemna. Przynajmniej połowa dzieci marzy o tym, aby w przyszłości zostać kucharzem. Zapach pierników niewątpliwie wprowadził  wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy poczuliśmy, że Święta są tuż, tuż…

Notatka+foto: R.Tomicka

Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b
Warsztaty piernikowe 2b