Dnia 30 października uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami otwarcia Reduty Bagiennej zwanej także Morast. Reduta Morast wraz z Fortem Ujście, na którym stoi latarnia marska, stanowiły obiekty fortyfikacyjne służące obronie portu oraz ujścia rzeki Parsęty.

Restauracja zabytku miała na celu przywrócenie go do stanu z XIX wieku. Uroczyste otwarcie reduty uświetniło wystrzałami  z armaty Kołobrzeskie Bractwo Kurkowe, powstałe w 2011 roku jako organizacja kultywująca tradycje strzeleckie. Nasi uczniowie byli świadkami żywej historii dawnego Kołobrzegu. 

Notatka: I.Romańska 

Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej
Otwarcie Reduty Bagiennej