19 października uczniowie klas 5b i 5c wzięli udział w wycieczce do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001. Dzieci zwiedziły radziecki skład służący do przechowywania amunicji jądrowej i zespołów montażowych.

Uczniowie obejrzeli komplet instalacji zapewniających bezpieczną służbę załodze, pomieszczenia magazynowe, halę przeładunkową z nadal sprawnymi urządzeniami służącymi do przemieszczania wózków z głowicami. Przewodnik z nieskrywaną pasją przybliżył dzieciom dzieje samej bazy, a także opowiedział, czym była zimna wojna. Schron zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, wygląda on tak, jakby przed chwilą wyszli z niego radzieccy żołnierze. Do obiektu prowadzą olbrzymie 5-tonowe wrota, które uczniowie wspólnymi siłami otworzyli.
Po tych wrażeniach dzieci spędziły czas na zabawie przy ognisku i kiełbaskach.

notatka: K. Kowalik

Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001