16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej i właśnie z tej okazji w całej Polsce oraz uczniowie naszej szkoły przystąpili do wspólnego bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób!

W tym niecodziennym wydarzeniu brali udział uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich oraz z klasy piątej. Od godziny 12.00 do 12.30 każdy uczestnik miał zadanie wykonania 5 cykli RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej) polegających na wykonaniu na fantomie 30 uciśnięć i 2 wdechów ratowniczych. Uczestnicy mogli zmieniać się przy fantomach. My mieliśmy 5 fantomów, na których mali ratownicy wykonywali cykle RKO. Aż 100 uczniom udało się zrealizować 5 pełnych cykli. Tempo prowadzonej resuscytacji było zawrotne. Bicie rekordu odbywało się w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i uczymy ratować" prowadzonego przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku, który skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. W naszej szkole program funkcjonuje od roku szkolnego 2006/2007 koordynatorami są p. Izabela Jankowiak i p. Renata Tomicka.

Notatka: R.Tomicka

Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
InkedInkedDSCN2283_LI
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO
Bicie rekordu w RKO