Dziś wiele osób postępuje ekologicznie. Taka postawa to nie tylko moda, ale przede wszystkim mądre i odpowiedzialne korzystanie z naturalnego bogactwa świata. Ten, kto jest „eko”, jest też patriotą, bo dbanie o przyrodę to przejaw troski o własny kraj.

Dnia 25 września  w ramach realizowanego  Projektu Edukacyjnego ,,Zdrowa Ziemia – zdrowy człowiek” uczniowie klasy III b  w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyli w akcji ekologicznej. Oczyszczali z odpadów najbliższą okolicę swojej szkoły. Było mnóstwo wyrzuconych śmieci. 
Jak widać, nie do wszystkich ludzi dotarł apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia.  Dlatego uważamy, że potrzebny jest taki dzień, w którym wszyscy ludzie, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania, powinni wyjść z domów i sprzątać odpady, przyczyniać się do tego aby nasza planeta była czysta i zadbana. Jeśli nie zaczniemy dbać o środowisko, "podpiszemy wyrok na nasze życie".
Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda, a my będziemy silni i zdrowi.

notatka: Z. Czaplicka

Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna
Sprzątanie świata - akcja ekologiczna