Dnia 8 września tj. sobota w Kołobrzegu z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego NIEPODLEGŁA DLA WSZYSTKICH Muzeum Oręża Polskiego zorganizowało grę miejską „Kołobrzeg – od przeszłości do przyszłości”. Jednym z organizatorów gry była nauczycielka z naszej szkoły mgr Barbara Hordyjewska.

Celem gry było przybliżenie uczestnikom informacji dotyczących historii miasta, spojrzenia na „małą ojczyznę” z innej perspektywy oraz aktywnego spędzenia czasu z rówieśnikami.  Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły brali udział w grze w kilku drużynach. Jedna z drużyn była pod opieką Rodziców uczniów klasy V c, dwie drużyny złożone z uczniów naszej szkoły brały udział w grze pod patronatem Skautingu Europejskiego, następną drużyną z naszej szkoły była grupa Słowian. Każda z w/w drużyn świetnie się bawiła łącząc to z edukacją historyczną. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za to, że swoją zaangażowaną postawą przyczyniają się do zwiększania wizerunku naszej szkoły.

Notatka: I.Romańska