14 czerwca nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział  w symulacji obrad Staropolskiego Senatu, które odbyły się w hali "Homanit Arena " w Karlinie.

Uczniowie po wylosowaniu godności senatorskich i założeniu odpowiednich strojów szlacheckich musieli podjąć decyzję, czy król ma poślubić węgierską księżniczkę.  Nasza uczennica Julia Jarosz wylosowała godność Kanclerza i podczas obrad pełniła bardzo ważną funkcję, ponieważ była odpowiedzialna za liczenie głosów senatorskich. Obrady zostały przygotowane w ramach podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł nasza duma" oraz Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień ". Z dumą informujemy, że w konkursie "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień " uczennica klasy VD Kinga Hermanowicz zdobyła wyróżnienie, natomiast Kacper Ryplewski z klasy  5c Nagrodę Specjalną. Gratulujemy.

notatka: M. Grondys-Welc