Na zaproszenie p.Anny Matuk - mamy Amelii-uczniowie klasy I c udali się do Banku WBK - tam poznawali tajniki pracy bankowca. W drzwiach dzieci powitali p.Dyrektor oraz  Czerwony Kapturek, Krasnoludek i Wilk.

Najpierw dzieci dowiedziały się na czym polega zawód pracownika banku, zobaczyły sejfy, przeliczały pieniążki w liczarce,zobaczyły jak się wkłada kasety z pieniędzmi do bankomatu. Poznały także podstawowe terminy-konto, karta, lokata, oprocentowanie. Wielką frajdą  było szukanie w całym banku Wilka. Dzieci znalazły go zamkniętego w skarbcu. Uratowały go z opresji. Następnie Krasnoludek i Czerwony Kapturek zaprosili dzieci do sali na słodki poczęstunek. Tam dzieci kolorowały duże hasło, swoje kolorowanki-które skanowały i  ożywiały dzięki aplikacji ALARO i alARo Kids.Mogły również zrobić sobie pamiątkowe sportowe zdjęcie. Każde dziecko na koniec otrzymało balonik oraz upominki-notesik, długopis, odblaskową opaskę, słodkości. Ta wycieczka na długo pozostanie w ich pamięci.

Notatka+foto: K.Okoń

Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c
Wycieczka do banku - 1c