16 maja uczniowie z klasy III b odwiedzili Bibliotekę Miejską na ul. Frankowskiego. Dzieci najpierw z wielkim zainteresowaniem zwiedziły wystawę „Baśnie Andersena w polskiej ilustracji dziecięcej” i wysłuchały baśni „Pastereczka i kominiarczyk”. 

Następnie dzięki mamie Weroniki zwiedziły wiele ciekawych pomieszczeń znajdujących się w budynku. W głównej bibliotece poszukiwali i zapamiętywali nazwy działów, według których posegregowane są książki. W pomieszczeniach piwnicznych oglądali zarchiwizowane stare księgozbiory i czasopisma. W czytelni dowiedzieli się, że jest to miejsce, w którym należy zachować szczególną ciszę, ponieważ przebywające tam osoby w skupieniu korzystają ze znajdującego się w niej bogatego księgozbioru. Dzięki tak ciekawej lekcji bibliotecznej dzieci przekonały się, że biblioteka to miejsce, w którym nie tylko wypożycza się książki. Wycieczka zakończyła się śniadaniowym piknikiem na trawie.

Notatka: M.Krawiec

Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską
Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską
Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską
Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską
Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską
Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską
Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską
Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską
Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską
Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską
Klasa III b odwiedziła Bibliotekę Miejską