Klasa 2 a  odbyła ciekawe zajęcia z  edukacji przyrodniczej. 11.04 2018 r. byliśmy w Centrum Ogrodniczym "Żulickiego", gdzie pani Małgosia - pracownik Centrum - przeprowadziła zajęcia poświęcone budowie rośliny oraz roli poszczególnych jej części w życiu roślin i ludzi.

Mówiliśmy o ochronie roślin oraz szerzej o ochronie świata przyrody. Dowiedzieliśmy się jak dbać o rośliny, czego potrzebują do życia  Wszystkie przykłady były poparte obserwacją pięknych okazów roślinnych. Ciekawostki o bananowcu, palmie, rosiczce, aloesie czy pszczółkach murarkach zostaną na pewno w pamięci. Lekcja ta też była okazją do utrwalenia nazw wiosennych kwiatów. Dzieci odwiedziły także część, gzie mieszkają zwierzęta - gady, płazy, ssaki i ryby.

Notatka: E.Tuligłowska-Sak

Edukacja przyrodnicza w klasie  2 a
Edukacja przyrodnicza w klasie  2 a
Edukacja przyrodnicza w klasie  2 a
Edukacja przyrodnicza w klasie  2 a
Edukacja przyrodnicza w klasie  2 a
Edukacja przyrodnicza w klasie  2 a
Edukacja przyrodnicza w klasie  2 a
Edukacja przyrodnicza w klasie  2 a
Edukacja przyrodnicza w klasie  2 a