26 marca 2018 r. klasa 2 a skorzystała z zaproszenia mamy Anastazji Bieńkowskiej i taty Julii Jóźwiak i wzięła udział w warsztatach plastyczno-technicznych poświęconych ozdobom wielkanocnym.

Uczniowie zostali oprowadzeni po budynku przy ul. Mazowieckiej, zwiedzili pracownie Warsztatów Terapii Zajęciowej, spotkali się z uczestnikami Warsztatów i wspólnie pracowali przy wykonaniu pięknych ozdób świątecznych. Gospodarze przyjęli nas bardzo gościnnie, pomagali w pracy, opowiadali o swoim miejscu terapii, pokazywali piękne prace. Nas zachwyciły obrazy wykonane z plasteliny - drobniutkie kuleczki, które tworzą pejzaże, bukiety kwiatów, portrety. Otrzymaliśmy w prezencie obraz wykonany taką właśnie techniką - "Bratki". Zawiesimy go w naszej klasie. Przepiękne były też  pisanki zdobione perełkami. 
Po zwiedzeniu pracowni uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Każdy zespół zajmował się wykonaniem ozdób wielkanocnych różnymi technikami. I tak, zespół w pracowni stolarskiej malował i ozdabiał drewniane kurki, gąski, koguciki oraz szlifował elementy, a potem łączył drewniane tulipany. Zespoły w pracowniach plastycznych ozdabiały jajka różnymi technikami, np. decoupage. Dzieci wykorzystały do dekoracji pisanek kaszę, sznurek, bibułę, serwetki. Prace wyszły przepiękne!
Każdy otrzymał w prezencie wielkanocnego kogucika.
 Dziękujemy rodzicom naszych koleżanek za ciekawe zajęcia plastyczne oraz możliwość poznania i zbliżenia się do świata  ludzi niepełnosprawnych.  

notatka: E. Tuligłowska-Sak

Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ
Klasa 2 a na warsztatach wielkanocnych w WTZ