8 marca klasa 2 a odbyła ciekawą lekcję. Na zaproszenie mamy naszej koleżanki Zosi odwiedziliśmy sklep zielarski. Poznaliśmy historię ziołolecznictwa, niektóre zioła i ich działanie.

Dzieci mogły poznać smak, zapach, konsystencję wielu różnych naturalnych produktów-suszonych owoców, ziół,herbat, olejów, olejków, maści, itd. Poznaliśmy też naturalne kosmetyki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się roślina zdrowia, czyli aloes. Dzieci wyciskały z aloesu sok i smakowały go. Na zakończenie każdy otrzymał książeczkę o ziołach oraz pyszne cukierki z dzikiej róży. Dziękujemy mamie Zosi za super zajęcia!

Notatka: E.Tuligłowska-Sak

Wizyta 2 a w sklepie zielarskim
Wizyta 2 a w sklepie zielarskim
Wizyta 2 a w sklepie zielarskim
Wizyta 2 a w sklepie zielarskim
Wizyta 2 a w sklepie zielarskim
Wizyta 2 a w sklepie zielarskim
Wizyta 2 a w sklepie zielarskim
Wizyta 2 a w sklepie zielarskim