Uczniowie klasy Ic przygotowania rozpoczęli od cyklu lekcji nt świątecznych zwyczajów. Dzieci wykonały na technice reniferki, ubrały klasową choinkę, ozdobiły lukrem i kolorowymi cukierkami pierniczki, wykonały ozdobę na stół wigilijny – pomarańczę z goździkami.

W wolnych chwilach dzieci ćwiczyły swój umysł przy różnego rodzaju grach planszowych. Wykonały także piękne kartki świąteczne, które wraz z życzeniami przekazały swoim rodzinom. W świąteczny nastrój dzieci wprowadziła również p.Mariola Legan podczas kolejnego spotkania z czytaniem. Tym razem była to książka NOC WIGILIJNA. W ostatnim grudniowym dniu nauki obejrzały świąteczne przedstawienie. Pierwsza klasowa Wigilia pięknie przygotowana przez Mamusie dzieci na długo pozostanie w ich pamięci. Było dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz degustacja wigilijnych potraw: pierożków, barszczyku z uszkami, pierniczków, ciast, owoców i słodyczy. Dziękujemy!

Notatka: K.Okoń

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18