W dniu 28.11.2017 r. uczniowie klasy 3e uczestniczyli w zajęciach piernikowych w Klimatexie AGD. Cała podróż rozpoczęła się od przejazdu autobusem miejskim. Dzieci jechały wesołe i bardzo ciekawe zajęć.

Gdy dotarliśmy na miejsce to czekał już na uczniów Pan Adam Jaremko, który przygotował i poprowadził zajęcia piernikowe dla uczniów naszej klasy. Z pomocą pana Adama praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Pan Adam przygotował dla dzieci fartuchy oraz ciasto piernikowe. Po przebraniu się w fartuchy dzieci stanęły do swoich miejsc pracy. Tam czekał na nich wałek, mąka oraz gotowe ciasto. Uśmiechnięte dzieci samodzielnie wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Obłok mąki latał w powietrzu, buzie umazane na biało a dzieci mogły poczuć się małymi cukiernikami.  Gdy ciasteczka się piekły Pan Adam zaprosił dzieci do siebie i krok po kroku wyjaśnił jak powstaje lukier oraz jak zrobić, aby lukier był różnego koloru. Uczniowie wraz z Panem Adamem przygotowali słodkie i kolorowe lukry do swoich ciasteczek. Nie obeszło się bez wkładania i oblizywania paluszków od lukru. Po ostygnięciu pierników dzieci dekorowały je różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało. Na sali unosił się wspaniały aromat pieczonych  pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Na sam koniec zajęć Pan Adam rozdał każdemu uczniowi za udział w zajęciach „Dyplom Małego Cukiernika” oraz od siebie podarował dwóm uczennicom nagrodę indywidualną za rzetelną i piękną pracę.  Uczniowie również mieli niespodziankę dla Pana Adam. Zaskoczyły go miłym „Podziękowaniem” za przeprowadzenie zajęć oraz nagrodziły wielkimi brawami. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi za wprowadzenie klasy 3e w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój oraz za przygotowanie poczęstunku dla pociech. Dziękuję również Pani Paulinie i Pani Ewie (mamom uczniów) za pomoc w zajęciach piernikowych, bez których zajęcia również nie przebiegłyby tak szybko i sprawnie. Dziękujemy również firmie „KLIMATEX AGD” za możliwość zorganizowania zajęć piernikowych. Była to niesamowita, wesoła i zabawna lekcja, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach i pamięci. 

Notatka: J.Chaber

Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe