pldaenderusvuk

Uczniowie klasy I c po raz kolejny udali się na lekcję do szkolnej biblioteki. Tam p. Mariola Legan opowiedziała dzieciom o księgozbiorze, przypomniała o zasadach zachowania się w bibliotece, zasadach wypożyczania książek. Pokazała również ciekawe pozycje książkowe, a wśród nich książkę napisaną alfabetem Braille΄a

Zaprosiła również młodych czytelników na wspólne czytanie na długich przerwach. Dzieci chętnie korzystają ze wspólnego poznawania literatury. Uczniowie wypożyczyli już trzecią lekturkę -  „Kukuryku na ręczniku”. Do tej pory przeczytali fragmenty „Plastusiowego Pamiętnika” i „Jacka, Wacka i Pankracka”. Oprócz tego każde dziecko wypożycza dodatkowe książki według własnych zainteresowań. Rosną nam nowi czytelnicy!

Notatka: K.Okoń

Lekcja biblioteczna
Lekcja biblioteczna
Lekcja biblioteczna
Lekcja biblioteczna
Lekcja biblioteczna