pldaenderusvuk

W dniu 23.10.2017 r uczniowie klasy 2b przygotowywali sałatki owocowe i jarzynowe według własnego przepisu.  Dzieci przyszły do szkoły wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, fartuszek, miseczki, pojemniki, no i oczywiście kolorowe, pachnące owoce i warzywa.

Na zajęciach najpierw dużo opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ich ciała i umysłu. Po krótkim wstępie nadszedł czas na najciekawszą cześć zajęć, którym było krojenie sałatki. Z wielką ochotą  przystąpiły do pracy, oczywiście nie zapominając o wcześniejszym umyciu rak. Miseczki szybciutko napełniały się smacznymi, pachnącymi owocami i warzywami, które zachęcały do jedzenia, niektórzy podjadali, inni cierpliwie dotrwali do końca. Gdy w miseczce znalazły się już wszystkie owoce, warzywa, dodatki, piękne ozdoby na wierzchu - nadszedł czas na degustację.

Dzieciaki z apetytem zajadały swoje pyszne sałatki, które przecież same przygotowały. Było wesoło i smacznie!

 notatka: Z. Czaplicka

 

Jesienne sałatki w klasie 2b.
Jesienne sałatki w klasie 2b.
Jesienne sałatki w klasie 2b.
Jesienne sałatki w klasie 2b.
Jesienne sałatki w klasie 2b.
Jesienne sałatki w klasie 2b.
Jesienne sałatki w klasie 2b.
Jesienne sałatki w klasie 2b.
Jesienne sałatki w klasie 2b.
Jesienne sałatki w klasie 2b.