pldaenderusvuk

Uczniowie klasy I c przystąpili do projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. W jego ramach uczniowie dowiedzą się co jeść, aby być zdrowym. W ciągu całego roku wykonają wiele zadań. Już rozpoczęli! Najpierw wysłuchali pogadanki p. pielęgniarki na temat zdrowego odżywiania.

Następnie udali się na wycieczkę do sklepu warzywniczego, gdzie na straganach rozpoznawali owoce i warzywa. Z przyniesionych do klasy wykonały warzywne i owocowe zwierzątka i stworki. Na kolejną lekcję przyniosły i opowiadały jakie przetwory można wykonać z warzyw i owoców. Sałatę, rzodkiewkę, szczypiorek wykorzystały do wykonania zdrowych przekąsek „Coś z jajka”. Ubrane w fartuszki i kucharskie czapki udały się do Rondelkolandii i przygotowały cudeńka-myszkę, muchomorka, żaglówki i kanapkę z misiem. Obecnie uczą się ról do prezentacji wiersza „Na straganie”. Dzieci świetnie znają ten wiersz z przedszkola. Od października jedzą warzywa i owoce w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”.

Notatka: K.Okoń

Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c
Kl. 1 c