pldaenderusvuk

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest co roku 26 września. Wydarzenie to ma na celu promowanie różnorodności językowej i kulturowej, a także zachęcenie do nauki języków obcych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w "Przerwie z angielskimi i niemieckimi rebusami", rozwiązując rebusy, układanki i zagadki językowe.

Ponadto, chętni uczniowie klas V i VI wzięli udział w Szkolnym Quizie, w którym mieli okazję wykazać się wiedzą na temat kultury i języków Europy. Jest nam miło poinformować, że w kategorii klas piątych miejsce I wywalczył Jan Kucharski z kl. V b, miejsce II Oskar Bagiński z klasy V d, a miejsce III Szymon Urbaniak z klasy V c. W kategorii klas szóstych, natomiast, miejsce I zajął Paweł Herc z klasy VI a, miejsce II ex aequo wywalczyli Klaudia Mendel z klasy VI b, Mateusz Dąbrówka z klasy VI a oraz Natalia Tunkel z klasy VI c. Miejsce III zdobyła Beata Orlińska z klasy VI b. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

notatka: Aleksandra Mentel

 

Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych