pldaenderusvuk

20 marca 2017 roku nastąpiło rozstrzygnięcie III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i II Międzynarodowego Konkursu Literacko – Plastycznego „Lubelszczyzna w legendach”. Konkurs „Lubelszczyzna w legendach” przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z całej Polski.

Tematem konkursu literackiego było samodzielne stworzenie legendy związanej z Lublinem – stolicą regionu. Praca mogła dotyczyć znanego lubelskiego zabytku, wydarzenia historycznego związanego z Lublinem, ciekawego miejsca w mieście lub znaczącej postaci historycznej związanej z Lublinem. Uczennica klasy V c Amelia Marczak zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim w kategorii szkół polonijnych za napisanie legendy tematycznie związanej z Lublinem pod tytułem "Łzy diabła". Gratulujemy Amelce niezwykłej wyobraźni!

Notatka: M.Grondys-Welc

Sukces literacki Amelii Marczak
Sukces literacki Amelii Marczak