Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie „Jestem autorem książki”. Temat pracy, jej forma i materiał na którym zostanie zapisany tekst, są dowolne. Trafiały już na konkurs prace napisane na jedwabiu, korze drzewa, liściach, tekturze i papierze czerpanym.

W tym przypadku inwencja również należy do autora. Kryterium oceniania prac: ciekawy tekst, własnoręcznie wykonane ilustracje, pomysłowość, estetyka wykonania, zachowanie poprawnej pisowni. Czas trwania konkursu od 16.04.2020r. do 31.05.2020r. Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy. Wszystkie prace konkursowe zostają w szkolnej bibliotece i będą udostępniane czytelnikom jak zbiory biblioteczne. Mam nadzieję, że w maju spotkamy się w bibliotece i wówczas Ci, którzy podjęli pisarski trud osobiście oddadzą swoje prace. Zapraszam raz jeszcze do udziału w konkursie. Pisanie własnej książki może okazać się wielką frajdą, a może też stanowić pierwszy krok w otrzymaniu w przyszłości Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Notatka: M.Legan