W dniach 21-22.01.2010r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbywały się przesłuchania konkursowe jasełek. Celem konkursu było kultywowanie polskiej tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia.

W tym roku w Jury zasiadały dwie osoby: Pan Wiesław Lewoc wicedyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, aktor oraz pani Jadwiga Maj, polonistka. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły teatralne ze szkół podstawowych z całego regionu oraz 2 szkoły z Koszalina, łącznie ok 320 uczestników. 23 stycznia odbyła się Gala Finałowa z udziałem zaproszonych Gości, aktorów, opiekunów i Rodziców. Nasza szkoła otrzymała kolejny już raz tytuł LAUREATA. W przedstawieniu pt.: „Czy to sen, czy Boża Rzeczywistość?” autorstwa Siostry Zacharii Kulik zagrało 58 aktorów z kl. I, II, III, IV, V i VI. Nagrodę specjalną za wyróżniającą się grę aktorską przedstawiającą folklor regionu góralskiego otrzymali pasterze, góralki i owieczki. Wszystkim aktorom, bo wszyscy włożyli w to ogrom pracy i swojego wolnego czasu bardzo GRATULUJĘ i dziękuję za piękną współpracę. Dziękujemy Pani Iwonie Boguszewicz za pomoc przy muzyce i Panu Krzysztofowi za serce i wszelka pomoc.
Dziękuję Rodzicom za możliwość prób i pomoc przy strojach, dziękuję nauczycielom za wyrozumiałość i wsparcie. Gratulujemy Szkole Podstawowej nr 5 zdobycia Grand Prix, gratulujemy wszystkim Laureatom i uczestnikom. Życzę Wam kochani aktorzy dalszych sukcesów, rozwijajcie swoje talenty.

Notatka: s.Zacharia

XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
jas5
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
XV Regionalny Przegląd Jasełek
A oto nasi AKTORZY:
Kl.I a: Kalina Kużownik, Marianna Lubińska, Nadia Matwiejczuk, Florentyna Ściebura
Kl.I b: Maria Korpowska, Emma Niewiadomska, Lena Rodak
Kl. I c: Helena Bednarska, Anna Mielnikiewicz, Alicja Rogoża, Lena Skowrońska, Hubert Skubisz
Kl.II a: Julian Gajkowski, Konrad Konieczny, Weronika Mitura, Malwina Mottram, Klara Nocuń, Wojciech Robaszkiewicz, Jakub Włodarczyk
Kl.II b: Maria Franczuk
Kl.II c: Julia Piekiełko
Kl. III a : Amelia Donaj, Nadia Grajewska, Karolina Juszkiewicz, Nikola Michnowicz, Agata Sokołowska
Kl. IIIb: Natasza Klejbuk, Maria Szymańska
Kl. IIIc: Maria Gołofit, Karina Kotynia, Ewa Kruk
Kl.IV a: Hanna Maksymowicz
Kl.IV b: Wojciech Leśniakiewicz, Piotr Rychlewski, gościnnie –Jakub Kozioł
Kl. IV c: Malwina Orzeł
Kl.V c: Natalia Boguszewicz
Kl.V d: Julia Karpiniuk, Maria Murek, Klaudia Sadecka, Oskar Miotke,
Kl. VI a: Julia Grzegrzółka, Maciej Jarosz, Aleksandra Waszyńska, Wiktoria Krzesińska, Nikola Królak, Olivia Laskowska, Laura Tolwaj, Maksymilian Waniczek
Kl. VI c: Maja Bulska, Weronika Gajkowska
Kl. VI d : Marika Gańska
Kl. VI e: Julia Lasek, Jagoda Orzeł, Maja Papież
Kl. VI f: Wiktoria Chmiel, Jacek Woźniak